Aktualności

Pogrom Zenitu

• autor: patria, 2016-04-03 15:27

Pewne zwycięstwo piłkarzy Patrii.

Pierwszy mecz w rundzie rewanżowej na własnym stadionie za nami. Patria podejmowała Zenit Wytomyśl.
Mecz rozpoczyna się od ataków naszej drużyny, goście skupili się raczej na grze z kontry. Jedna z pierwszych okazji do zdobycia gola kończy się bramką, po dobrej akcji na lewej stronie Paweł Prugar dośrodkował przed "szesnastkę", gdzie piłkę opanował i świetnie przymierzył Michał Sikorski. Bramka wysokiej urody, warto dodać również, że było to premierowe trafienie "Koksa" w naszych barwach, gratulacje! Po straconej bramce piłkarze z Wytomyśla zaczęli grać bardziej ofensywnie. W 35. minucie nasz kapitan, Jacek Jędrzejczak otrzymuje drugą żółtą kartkę, gramy w 10. Pierwsza z wielu kontrowersyjnych decyzji sędziego.
Trzy minuty po stracie kapitana Patria zdobywa drugą bramkę. Damian Brembor otrzymał prostopadłe podanie, wygrał pojedynek szybkościowy z obrońcami i piękną podcinką pokonuje bramkarza Zenitu, kolejne bardzo ładne trafienie. Dwie minuty później goście przeprowadzili akcję, po której oddali strzał, Marcin Tonder "wypluł" piłkę, jednak szybko ją złapał. Sędziowie uznali, że piłka przekroczyła linię i postanowili gola uznać. Dziwna decyzja arbitrów, przy ich ustawieniu zauważenie czegoś takiego wydawało się niemożliwe. Przed przerwą zdobywamy jeszcze jedną bramkę. Paweł Prugar faulowany na 19. metrze, do piłki podchodzi Krzysztof Piskuła i pięknym strzałem (w okienko) zdobywa bramkę na 3:1.
Po przerwie goście, grający z przewagą jednego zawodnika ruszyli do ataków, jednak nasza defensywa w tym meczu nie popełniła już żadnego błędu. W 60. minucie Damian Brembor marnuje fantastyczną okazję do zdobycia bramki, "Brembi" minął już bramkarza, jednak trafił w obrońcę gości, który wślizgiem wybił piłkę. Pięć minut później obrońcy Zenitu pomyliły się dyscypliny. Myślał, że gramy w siatkówkę i ręką wybił piłkę przez co obejrzał drugą żółtą kartkę. Siły się wyrównały, co szybko wykorzystała nasza drużyna. Bramkę zdobył Łukasz Małolepszy, który po minięciu bramkarza zdobywa swoją drugą bramkę w tej rundzie. W końcowych minutach spotkania zdobywamy jeszcze dwie bramki. Piłkę do bramki skierował Kuba Tonder, którego silne uderzenie odbiło się jeszcze od poprzeczki i Paweł Prugar po solowym rajdzie.
Pewnie pokonujemy Zenit i notujemy szóste zwycięstwo z rzędu. W tabeli awansowaliśmy na 6. miejsce.
Duże brawa należą się również licznie zgromadzonej widowni, która przez cały mecz dopingowała nasz zespół. BRAWO PANOWIE, DZIĘKUJEMY!!
Teraz czekają nas dwa wyjazdy, do Łomnicy i Kamieńca. Mecz w Buku 23. kwietnia.