Aktualności

Promień Opalenica pokonany

• autor: patria, 2016-05-09 10:43

Patria pokazała charakter.

W ramach 20. kolejki seniorzy Patrii podejmowali na własnym boisku drużynę zza miedzy, Promień Opalenica. Goście podobnie tak jak nasz zespół w rundzie wiosennej odniósł tylko jedną porażkę, resztę spotkań wygrał. Zapowiadał się ciekawy pojedynek. Warto wspomnieć, że pierwszy mecz Patria Buk Promień Opalenica rozegrano w 1924r.
Mecz dla naszej drużyny rozpoczął się fatalnie. Po sześciu minutach przegrywamy 2:0 i trzeba było odrabiać straty. Patria wzięła się do pracy ,na efekty nie trzeba było długo czekać. W 20 min do piłki w polu karnym dopadł Michał Sikorski, tam jeden z obrońców Promienia sfaulował go i mamy "jedenastkę", którą pewnie wykonał Szymon Szymczak. Pięć minut później jeden z zawodników gości otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie łokciem w twarz Tomka Klameckiego  bez piłki, bardzo nieładne zachowanie kapitana Promienia. Patria grając jednego zawodnika więcej stwarzała sobie okazje do zdobycia bramki,ale najlepsze marnowali Paweł Prugar i Damian Brembor. Goście skupili się na obronie bramki i grze z kontry. W 42. minucie tracimy trzecią bramkę, po uderzeniu z 20. metra piłka odbiła się od jednego z naszych obrońców i Marcin Tonder bez szans. Promień długo nie cieszył się z dwu bramkowego prowadzenia. Dwie minuty później Paweł Prugar wystawia piłkę Damianowi Bremborowi i mamy 2:3.
Od początku drugiej połowy nasi zawodnicy zaatakowali gości. W 53. minucie po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w polu karnym zdobywamy bramkę samobójczą. Sześć minut później Patria objęła prowadzenie, piękne uderzenie Piotra Kowalaka w okienko bramki Promienia i mamy 4:3! Blisko podwyższenia wyniku byli jeszcze Łukasz Małolepszy (uderzenie w poprzeczkę) i Paweł Prugar. Promień przeprowadził jeden groźny atak, jednak na wysokości zadania stanął Tomek Klamecki, który zablokował strzał zmierzający do naszej bramki.
Wygrywamy w derbach z Promieniem Opalenica, jednak był to chyba.... najsłabszy mecz Patrii w tej rundzie, jednak takie mecze też trzeba umieć wygrywać i najważniejsze są 3 punkty, które zostają przy Sportowej!
Teraz czeka nas wyjazd do Wielichowa,póżniej  kolejne 3 mecze rozegramy w Buku. Na 100%, że w każdym  meczu Patria Buk będzie grała o zwycięstwo, zapraszamy kibiców  i sympatyków sportu na nasze spotkania bo emocji i goli  z pewnością nie zabraknie...

Podziękowania dla kibiców, którzy głośno dopingowali nasz zespół. Patria niesiona dopingiem nie przegrywa ;).