Lider pokonany

• autor: patria, 2016-05-23 22:16

Patria miażdży Orła.

W ramach 22. kolejki A klasy do Buku przyjechał lider tabeli, Orzeł Granowo. Spotkanie najlepszej drużyny wiosny z głównym pretendentem do awansu zapowiadało się niezwykle ciekawie.
Już od pierwszych minut Patria narzuciła swój styl gry, gospodarze długo utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie dobre sytuacje bramkowe. W 13. minucie uderzenie Krystiana Witczaka zostało zablokowane ręką przez jednego z obrońców Orła, do piłki ustawionej na 22. metrze podszedł Krzysztof Piskuła, który zakręcił rogala nie do obrony dla bramkarza gości i mamy 1:0. Na kolejne trafienia nie trzeba było długo czekać. W 18. minucie po centrze Szymona Szymczaka z rzutu rożnego goalkepper Orła wypuścił piłkę z rąk, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się nasz kapitan, Jacek Jędrzejczak dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie, gratulujemy! Nie minęły dwie minuty a my zdobywamy kolejnego gola! Paweł Prugar pociągnął piłkę prawą stroną boiska, następnie wrzutką w pole karne obsłużył Łukasza Małolepszego, który pięknym strzałem z woleja podwyższył prowadzenie, bramka "stadiony świata". 19. minuta i prowadzimy z liderem 3:0! Gra w kolejnych minutach nie uległa zbyt dużej zmianie. Patria wymieniała wiele podań, po każdym z nich z trybun można było usłyszeć głośne OLE!. A Orzeł? Orzeł biegał za piłką. W pierwszej połowie warte odnotowania są dobre strzały Michała Sikorskiego i Pawła Prugara. Goście stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia bramki kontaktowej jednak Marcin Tonder świetną interwencją nie dał się pokonać.
W drugą połowę nasz zespół wszedł jeszcze lepiej niż w pierwszą część meczu. W pierwszej akcji zdobywamy czwartą bramkę. Paweł Prugar w swoim stylu pociągnął prawą stroną, w polu karnym obsłużył Szymona Szymczaka a ten pewnym strzałem zdobywa gola. Wynik z pewnością mógł być bardziej okazały, jednak piłka nie chciała już wpaść do bramki gości. Na pochwałę zasługuje gra w destrukcji naszej drużyny, akcje Orła były przerywane już w zarodku.
Duże podziękowania należą się dla naszych kibiców, którzy przez cały mecz głośno dopingowali nasz zespół. Dzięki panowie!! Z takim dopingiem nie da się przegrywać ;)! MKS MKS MKS!
W pierwszym składzie Patrii wystąpiło ośmiu wychowanków, to pokazuje że praca z młodzieżą jest w naszym klubie na wysokim poziomie.
Po dobrym meczu w naszym wykonaniu pokonujemy Orzeł Granowo 4:0. Teraz czekają nas derby gminy Buk, 28 maja (sobota) na stadionie w Buku o 17:30 zmierzymy się z Skrą Otusz. Kibiców zapraszamy do wspólnego kibicowania!