Ładowanie...

Aktualności

Przegrana w Zbąszyniu

• autor: patria, 2017-03-14 12:38

W przedostatnim sprawdzianie przed rundą wiosenną MKS przegrywa 4:6 (1:1) z Płomieniem Przyprostynia.

Patria do tego spotkania ( jak i w wielu poprzednich ) przystępowała w mocno eksperymentalnym składzie. Niestety, w tym meczu  z różnych powodów nie mogło wziąć udział aż 12 zawodników Patrii. Głównie są to kontuzje, które mocno dały się we znaki podczas przygotowań do rundy rewanżowej. Ciekawostką jest to, że tylko 4-5 zawodników, którzy brali udział w meczach towarzyskich nie skarżyło się na urazy.

W mecz lepiej weszli goście. Lepiej się chyba nie dało, bo bramka na 1:0 wpadła już w 30 sek. meczu. Bardzo złe podanie naszego obrońcy i napastnik gospodarzy wykorzystuje sytuacja 1x1 z M. Tondrem. Ok. 30 min pierwszej połowy zdecydowanie należało do Płomienia. Kreowali oni dogodne akcje, głównie bocznymi sektorami boiska, lecz byli mocno nieskuteczni. Patria starał się odpowiedzieć, ale w początkowej fazie meczu było wiele niedokładności i akcje kończyły się jeszcze przed polem karnym ekipy z Przyprostyni. Więcej składnych akcji bukowianie wyprowadzali pod koniec pierwszej połowy. A zwieńczeniem tego była bramka na 1:1 w doliczonym czasie pierwszej połowy.

W drugiej połowie, ponownie pierwsza akcja przynosi gola płomieniowi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońca tej drużyny umieszcza piłkę do naszej bramki. Płomień, na naszą niekorzyść, grał w drugiej połowie już bardziej skutecznie. I zdobył jeszcze 4 bramki w ok. 75 min widniał wynik 6:1 dla gospodarzy. Patria zabrała się do odrabiania strat. Ostatecznie skończyło się na hokejowym wyniku 6:4 dla Płomienia.

Warto dodać, ze w naszej drużynie zaprezentowali się dwaj nowi juniorzy M. Garczarek i P. Gawron, którzy rozegrali pełne 90 min.

W najbliższą sobotę w Buku rozegramy ostatni mecz sparingowy. Przeciwnikiem będzie A-klasowa Stella Luboń prowadzona przez byłego trenera Patrii p. Sebastiana Kleibera.

Początek spotkania o godz. 16:00