Ładowanie...

Aktualności

Spokojna wygrana Patrii

• autor: patria, 2017-09-01 13:48

Patria pokonuje na wyjeździe Wartę Wartosław 5:1 (2:0) i pnie się w górę w ligowej tabeli.

Drużyna MKS-u wyjechała na mecz do Wartosławia z celem zdobycia 3 punktów. I ta sztuka udała się, choć zwycięstwo mimo wysokiego wyniki nie przyszło łatwo - szczególnie w pierwszej odsłonie.

Patria rozpoczęła mecz dość spokojnie. Obie drużyny starały się zdominować środek pola, dlatego na początku pierwszej połowy gra była ostra i  rwana. Dobry strzał z rzutu wolnego oddał zawodnik gospodarzy z okolic 25 m, lecz M. Tonder poradził sobie i złapał piłkę. Następnie kilka okazji do zdobycia bramki miała Patria. Głównie ze stałych fragmentów gry i ataków bocznymi sektorami boiska. Po jednym z wielu rzutów rożnych Sz. Szymczak dobrze dośrodkował futbolówkę w pole karne Warty, gdzie w okolicach 11 m znajdował się A. Martyła, który dobrze przyjął piłkę i oddał silny, celny strzał zdobywając pierwszą bramkę dla naszej drużyny. W 9 min. meczu 1:0 dla Patrii. Poźniej Patria miała kolejne okazje do zdobycia bramki, w polu karnym główkował  P. Prugar, ale tym razem bramkarz Warty nie dał się pokonać. Patria bardzo często atakowała prawym skrzydłem, dzięki czemu bardzo szybko i sprawnie dostawała się pod bramkę rywali. Jednak bramka nie chciała wpaść. Gospodarze w tej połowie mieli jedną dobrą okazję do zdobycia bramki. Poprawne dośrodkowanie pomocnika Warty z naszej lewej strony i celnie choć bardzo słabo główkuje napastnik gospodarzy, czym nie zagraża naszemu zespołowi. Pod koniec pierwszej połowy po kolejnym dośrodkowaniu z prawej strony piłka wybijają zawodnicy Warty. Piłka wpada pod nogi T. Klameckiego, który z ok. 16 metra dorzuca zewnętrznym podbiciem piłkę w pole karne, a tam P. Prugar strąca piłkę obok spóźnionego z interwencja bramkarza i 43 min. prowadzimy już 2:0. Zatem na przerwę schodzimy z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie wyszliśmy z motywacją strzelenia kolejnych bramek, czym uspokoilibyśmy znacząco to spotkanie. I tak się stało. Co prawda bardzo dobry strzał Sz. Szymczaka z rzutu wolnego sparował na poprzeczkę bramkarz Warty, jednak w następnej akcji musiał już wyciągać piłkę z siatki. w 49 min. długie podanie od naszego obrońcy w pole karne Warty, A. Martyła przyjmuje piłkę i wystawia ją M. Syniachenko, a nowy zawodnik Patrii mijając obrońców umieszcza piłkę obok bezradnie interweniującego bramkarza. 3:0 dla Patrii. Patria nie osiadła na laurach i po kilku minutach błędy defensywy (nie udana pułapka ofsajdowa) Warty wykorzystał ponownie duet Martyła-Syniachenko. Adam przyjął piłkę w polu karnym, okiwał bramkarza i wyłożył piłkę do pustej bramki lepiej ustawionemu koledze, Max tylko dopełnił formalności. w 56 min 4:0 dla Patrii. Mimo znaczącej przewagi naszej drużyny, gospodarze próbowali się odgryzać, lecz można powiedzieć, że w akcji przez nich konstruowanych brakowało szybkości i dokładności. Jednak po dobrze bitym rzucie rożnym w 71 min spotkania, piłkę co prawda wybija nasz obrońca, jednak futbolówkę przejmuje jeden z Warciarzy i prostopadłym podaniem rozmontowuje naszą defensywę. 4:1. Honorowa bramka dla gospodarzy. Pod koniec spotkania udało się przeprowadzić skuteczną akcję, która pozwoliła zdobyć piątą bramkę. Lewym skrzydłem urwał się K. Witczak i podał piłkę wzdłuż bramki rywali. Dobre płaskie dośrodkowanie na dalszym słupku zamknął M. Garczarek. Popularny Dżery, niespełna 17- letni wychowanek MKS-u,  zdobył swojego premierowego gola w seniorskich rozgrywkach.  5:1 dla Patrii w 76 min.

Warto zwrócić uwagę, że obie drużyny tego dnia nie przebierały w środkach, a kartki sędzia główny pokazywał dość często. Patria pewnie wygrywa na wyjeździe, lecz na pewno jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy.