Aktualności

Nieoczekiwana porażka

• autor: patria, 2017-10-24 12:45

Patria Buk przegrywa na własnym boisku z niżej notowanym rywalem

Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły, że Patria tego meczu nie może przegrać. Goście przyjechali w dziewiątkę i można było powiedzieć, że takie podejście graczy z Sękowa jeszcze bardziej ich pogrąży. Nic bardziej mylnego. Co prawda chwile przed pierwszym gwizdkiem dobiła do nich jeszcze dwójka graczy, ale i tak goła 11 KS Sękowa nie mogła przestraszyć miejscowych. Przestraszyć nie przestraszyła, ale zaskoczyła. Zaskoczyła walecznością i zaangażowaniem. Zaskoczyła skutecznością i postawą na boisku.

Początek pierwszej połowy był bardzo chaotyczny. Żadna z drużyn nie potrafiła skutecznie zagrozić rywalom. Patria próbował kontrolować przebieg gry, ale wymieniała głównie podania we własnej strefie obronnej. Mało było ruchliwości z przodu. Mimo kiepskiej postawy bukowianie pierwsi wyszli na prowadzenie. Bramkę w 17 min.zdobył  A. Martyła mierzonym strzałem z woleja z okolic 16 metra. Goście dość szybko wyrównali stan gry. W 25 min. D. Kosiorek wykorzystał błąd przy wyprowadzeniu piłki naszego obrońcy i także z okolic "szesnastki" uderzyła płasko przy prawym słupku bramki strzeżonej w tym meczu przez R. Nowaka. 1:1.  Później obraz gry nie uległ diametralnej zmianie. Patria trzymała piłkę, starała się tworzyć ataki pozycyjne, ale czyniła to bardzo niechlujnie. Co prawda, dwie dobre okazje sprezentował MKS-owi trener, a zarazem ostatni obrońca gości, ale K. Witczak i A. Martyła nie potrafili z nich skorzystać.

W drugiej połowie gospodarze jeszcze gorzej weszli w mecz. Akcje się nie kleiły i bardzo ciężko było dostać się pod bramkę rywali. Ba, nawet początkowe minuty drugiej połowy to napór ze strony gości. Napór zakończony drugim golem i prowadzeniem gości. (67 min. P. Kuliński). Niestety 1:2. Patria w tym momencie ruszyła do huraganowych ataków i zdecydowanie częściej była pod bramką rywali. Jednak tego dnia goście z z Sękowa nie dali sobie wpić następnych goli i zdobyli pierwsze 3 pkt na boisku ( wcześniej 3 pkt przyznane walkowerem).

MKS Patria Buk - KS Sękowo 1:2 (1:1)