Ścięty kłos

• autor: patria, 2017-11-06 18:25

Patria Buk pokonała w 12. kolejce, na własnym boisku Kłosa Gałowa i umocniła się w górnej części tabeli A-klasy gr. II

Na wstępie warto odnotować, iż mimo wspaniałej pogody przy jakiej przyszło rozgrywać obu drużynom to spotkanie, boisko, szczególnie w jednym polu karnym, było mocno zalane. Utrudniało to zadanie o tyle, że piłka tam zagrana sprawiała różne figle.
Patria agresywnie rozpoczęła mecz, starając się zdominować rywala spod  Szamotuł. Ataki pozycyjne Patrii w pierwszej połowie przynosiły niegroźne strzały lub obrońcy Kłosa wybijali ją na rzut rożny. Patria próbowała także akcji indywidualnych, dwukrotnie bliski zdobycia bramki była P.Prugar, jednak w dokładnym sfinalizowaniu akcji przeszkodziła "woda". Piłka zatrzymała się w polu karnym, z czego skrzętnie skorzystali obrońcy z Gałowa. Gospodarze dążyli do zdobycia bramek poprzez ataki skrzydłami. Dogodną sytuację po płaskim podaniu J. Tondra miał nasz napastnik A. Martyła, ale jeden z obrońców zablokował strzał z najbliższej odległości. Dobrą okazję stworzył zawodnikom z Buku M.Syniachenko, który minął dwóch obrońców w polu karnym i podał piłkę wzdłuż bramki. Niestety żaden z graczy Patrii nie zamykał tej akcji. Im bliżej końca pierwszej połowy tym gra się bardziej wyrównywała. Goście mieli okazję  po dośrodkowaniach z rzutów wolnych, lecz obrońcy Patrii dobrze wybijali te piłki. W pierwszych 45 minutach jeszcze P.Prugar miał okazję do zdobycia bramki z rzutu rożnego. Jego "główka" przeleciała jednak obok dalszego słupka bramki.

Z początkiem drugiej połowy dali o osobie znać kibice Patrii, którzy stworzyli miłą dla oka oprawę wyrzucając na boisko konfetti i skandując MKS MKS! Brawo Panowie.

W warstwie piłkarskiej także działo się sporo. Patria znów ruszyła z animuszem na gości, jednak nieoczekiwanie to Kłos miał dobrą okazję do zdobycia premierowego gola w tym spotkaniu. Ładne uderzenie z rzutu wolnego pomocnika Kłosa nie zaskoczyło jednak będącego jak wino naszego bramkarza R. Nowaka. Rysiu bardzo dobrze spisał się w tej, jak i w innych podobnych sytuacjach. Warto dodać, że główne zagrożenie pod bramką Patrii goście tworzyli właśnie z dośrodkowań i uderzeń po rzutach wolnych. Patria odgryzła się chwilę później. Strzał Sz. Szymczaka z 16 metra trafia po rykoszecie co prawda w słupek, ale kolejne uderzenie T. Klameckiego zostało zablokowane ręką w polu karnym przez obrońce gości i sędzia prawidłowo odgwizdał jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się M. Syniachenko, w 55 min. 1:0 dla Patrii. Później akcji było sporo, lecz kończyły się głównie w niegroźny sposób. Ok. 70 min. meczu P. Prugar popisał się indywidualną akcją. Niestety jego strzał był niecelny. W 75 min. kolejny rzut rożny przyniósł gola Patrii. Szczęśliwym strzelcem A. Anioła, który wykorzystał dobrą wrzutkę Sz. Szymczaka i skierował piłkę głową do bramki. 2:0 dla Patrii. Później jeszcze kilkukrotnie Patria oddawała strzały zza pola karnego, ale były one niecelne. Na około 10 min przed końcem kolejnym rajdem z lewej strony boiska popisał się P. Prugar, który tym razem zdobył bramkę w sytuacji 1x1 z bramkarzem. 3:0 dla Patrii.  Gospodarze, przed końcowym gwizdkiem, mieli jeszcze 1-2 szanse, jednak celowniki nie były idealnie nastawione. Kłos za to zdobył w 88. min. bramkę honorową. Ładny strzał podcinką nad naszym bramkarzem zanotował pomocnik gości.

Patria wygrała zasłużenie będąc zespołem lepszym od pierwszej do ostatniej minuty. Za tydzień kolejny ważny mecz na wyjeździe w Słopanowie. Rundę wiosenną Patria zakończy 19 listopada meczem na własnym boisku z Zielonymi Gaj Mały. Do zobaczenia na meczach.