Kamieniec zdobyty

• autor: patria, 2018-09-25 20:52

Jesteśmy vice liderem!

W 6 kolejce seniorzy Patrii pojechali na ciężki teren do Kamieńca.
Mecz lepiej rozpoczął się dla naszej drużyny. W 12 minucie zdobywamy bramkę na 1:0, po dośrodkowaniu Macieja Pierzyńskiego w polu karnym znalazł się  Adrian Ślotała, który opanował piłkę i pewnie skierował ją do siatki. Patria miała przewagę, stwarzała sobie kolejne okazje bramkowe. W dobrej sytuacji znalazł się Krystian Witczak a strzał Adriana Ślotały po rzucie rożnym z trudem obronił bramkarz miejscowych. Dziesięć minut później podwyższamy prowadzenie. Początkowo strzał Macieja Pierzyńskiego zablokowali obrońcy gospodarzy, jednak po dobitce - lobie nad bramkarzem trzeba było wyjmować piłkę z siatki. Po straceniu drugiego gola gospodarze wzięli się do roboty. Kamieniec zaczął wyprowadzać bardzo groźne kontry, po jednej piłkę z linii bramkowej wybił Krzysztof Burzyński, drugi strzał minimalnie minął naszą bramkę. W 39 minucie po faulu w polu karnym sędzia wskazał na wapno. Mikołaj Poszwa bez szans. Do przerwy 1:2.
Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla naszej drużyny. Tomek Klamecki wyrzucił piłkę z autu do Macieja Pierzyńskiego ten kiwnął trzech rywali i pięknym rogalem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, a piątą w sezonie. Gospodarze nie rzucili się do odrabiania strat, to Patria była bliżej podwyższenia prowadzenia. Bliski skompletowania hat-tricka był "Pierzol", a uderzenie Macieja Cieślaka było za mocne. W 90 minucie tracimy bramkę, po uderzeniu zza pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki, dopadł do niej napastnik TSG i ustalił wynik spotkania.
TSG Kamieniec 2:3 Patria Buk!
Kolejka ułożyła się bardzo dobrze dla naszej drużyny, potknęły się zespoły z czołówki. Z 13 punktami jesteśmy vice liderem. Tracimy trzy punkty do Czarnych Wróblewo, którzy pierwszy raz potknęli się w tym sezonie (byli bardzo bliscy tydzień temu..). Udało nam się wyprzedzić Orkan Konarzewo (tyle samo punktów, zwycięstwo w bezpośrednim meczu) i LZS Wronczyn (tracą do nas punkt).
Skład:
Poszwa, T.Klamecki, Burzyński, K.Ślotała, Garczarek, A.Ślotała, Witczak, Małolepszy (k), B.Klamecki, Cieślak i Pierzyński.

W środę (26.09) czeka nas drugie starcie w Pucharze Polski.
Czeka nas wyjazd do Granowa na mecz z miejscowym Orłem. Początek o 16:30. Zapraszamy!